image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İzmir Nerededir?

İzmir’de bulunan İngiltere Konsolosluğu Alsancak bölgesinde bulunmakla birlikte İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğuna yapılamamaktadır.

İzmir’deki İngiliz Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ziyade Türkiye’de bulunan İngiliz vatandaşlarına acil durumlarda hizmet sunmak ve Türkiye ile İngiltere arasında diplomatik, ticari faaliyetleri yürütmek vb. işler ile ilgilenmektedir. Dolayısıyla İzmir’den ve yakınındaki illerden İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler İngiltere Konsolosluğuna değil yine Alsancak’ta bulunan belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere vize başvuru dosyasının ve biyometrik kayıtların (fotoğraf ile parmak izleri) teslim edilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine müracaat etmelidir. 

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusunda bulunacak olan kişiler başvurularını CSS Legal ile gerçekleştirirlerse uzmanlarımız başvuru belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin yatırılması, başvuru formlarının doldurulmasının ardından kişiye en yakın ve en uygun İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden randevu alınması işlemlerinde profesyonel destek sağlayarak sağlıklı bir başvuruda bulunmalarını sağlayacaktır. İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi işlemi gerçekleştirildikten sonra başvuru tamamlanmış olacaktır.

Türkiye’deki başvuru merkezleri Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Bursa, Gaziantep ve Antalya’da bulunmaktadır. Türkiye’de bu başvuru merkezleri hariç başka hiçbir yer vize başvuru dosyalarını kabul edemez. Ancak başvuru merkezlerinin vize değerlendirilmesinde herhangi bir etkileri yoktur, vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırması sadece İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğunda yapılmaktadır.  Dolayısıyla vize sonuçlarına ret veya kabul sonucu verenler İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’daki vize bölümünde bulunan memurlar olacaktır.

Başkonsolosluk vize sonuçlarını değerlendirdikten sonra başvuru yapılan vize başvuru merkezine sonucu gönderecektir. Bu merkezden de başvuru sahibi sonucu kendi bizzat gelerek alabileceği gibi sonucun kurye ile evine gönderilmesini de talep edebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2231 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu İzmir Sıkça Sorulan Soruları