image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Adana’ya İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır Mı?

İngiltere Konsolosluğu Adana’da bulunmamakta, İngiltere vizesi başvuruları belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan tüm vize başvuruları İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da değerlendirilir ve karar verilir ancak başkonsolosluk da dâhil olmak üzere hiçbir İngiltere Konsolosluğu birimine gidip vize başvurusunda bulunulamaz. Tüm başvuruların Türkiye’de 7 adet bulunan başvuru merkezlerinden birine yapılması gerekmektedir.

Adana’dan İngiltere vizesine başvuracak olan şahıslar bilmeliler ki; vizeye başvurmak için şehir değişikliği yapılmasına gerek yoktur, yani herhangi bir İngiltere Konsolosluğuna müracaat edilmesine gerek yoktur. Adana’da ikamet eden ve İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusunda bulunacak olan adaylar alınacak olan randevuya katılarak daha sonrasında Adana’da bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine uzmanlarımızca hazırlanan başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini (parmak izleri ile fotoğraf) de vererek vize başvurusunda bulunabilirler. İngiltere vizesi başvuru merkezleri; Adana, Antalya, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Gaziantep’te bulunmaktadır. Bu şehirlerde ikamet eden veya bu şehirlere yakın yerlerde ikamet eden ve vize başvurusu yapacak olan kişilerin kendilerine en yakın vize başvuru merkezini seçmeleri hususunda da CSS Legal uzmanları profesyonel destek sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2123 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Adana Sıkça Sorulan Soruları