image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiliz Konsolosluğu Adana’ya Mı Teslim Edilmelidir?

İngiltere vizesi başvurusu için teslim edilmesi gereken başvuru evrakları İngiliz Konsolosluğuna teslim edilemez ve dolayısıyla Adana’dan başvuracak olan başvuru sahipleri de belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasının ardından başvuru evraklarını biyometrik bilgilerle (fotoğraf ve parmak izleri) birlikte vize başvuru merkezine İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere teslim etmelidirler.

Adana’da İngiltere Konsolosluğu bulunmamaktadır. Burada bir konsolosluk birimi olsaydı dahi diğer İngiliz Konsolosluğu birimleri gibi İngiltere vizesi için başvuru evraklarının teslim edilebilmesi mümkün olmayacaktır. Çünkü Türkiye’deki hiçbir İngiliz Konsolosluğu birimi vize başvurusu konusunda veya başvuru evrakları konusunda herhangi bir danışmanlık veya hizmet vermez.

Adana’dan İngiltere vizesine başvuracak olan başvuru sahipleri uzmanlarımız randevularını aldıktan sonra başvuru formunu ve diğer başvuru evraklarını randevu gün ve saatinde Adana İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim etmelidirler.  İngiltere vize başvuru merkezleri Türkiye’de şu şehirlerde bulunmaktadır; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep. Türkiye’de sadece bu 7 şehirde yer alan merkezlerden vize başvurusunda bulunulabilir. İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan başvurular İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da değerlendirilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1783 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Adana Sıkça Sorulan Soruları