image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Adana’nın İletişim Bilgileri Nedir?

Adana’da İngiltere Konsolosluğu bulunmamaktadır, ancak başvurular Adana Ticaret Odası’nda bulunan belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru harç ödemesinin yapılıp, vize başvurusu randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere İngiltere vize başvuru dosyasının gönderilmesini sağlamak üzere biyometrik kayıtlarla birlikte (fotoğraf ile parmak izleri) teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Adana’dan İngiltere vizesine başvuracak olan kişiler, Adana’da bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınacak olan randevuya katılarak uzmanlarımızca hazır hale getirilmiş başvuru dosyası ile biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izleri) vererek başvurularını yapabilirler. Çünkü Adana’da herhangi bir İngiltere Konsolosluğu birimi bulunmamakta, bulunsa dahi başvurular konsolosluk birimlerine değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine belgelerinin toplanması, bunların tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle yapılabilmektedir. Burada bulunan başvuru merkezi, Adana Ticaret Odası’nda yer alır.  Türkiye’de İngiltere vizesi başvuru merkezleri Adana ile birlikte Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa ve Antalya’da da bulunmaktadır. İngiltere vizesine başvuracak olanlar Türkiye’deki hiçbir İngiltere Konsolosluğuna başvuru yapamamakla birlikte sadece bu başvuru merkezlerine müracaat edebilmektedirler.  Başvuru merkezlerine başvuruda bulunabilmek için öncelikle randevu alınması gerekir. Randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde olunması gerekmektedir.

İngiltere’de gezmek, çalışmak, eğitim görmek gibi amaçlarla yapılan vize başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu ve oldukça karmaşık başvurular olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından profesyonel destek alarak vize başvurusu yaptıklarında başvuru prosedürlerine uygun bir şekilde başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 11347 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Adana Sıkça Sorulan Soruları