image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Vize Randevusu İngiliz Konsolosluğu Adana’dan Mı Alınır?

Adana’dan İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olanlar bilmelidir ki; vize randevusu İngiliz Konsolosluğundan değil belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru ücretinin yatırılıp, sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere başvuru dosyasının ve biyometrik bilgilerin (parmak izleri, fotoğraf) teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabilmektedir.

Adana’da herhangi bir İngiltere Konsolosluğu bulunmamaktadır. Adana’daki İngiliz Konsolosluğu olsaydı dahi bu temsilciliğe vize başvurusunda bulunulamayacağı gibi vize randevusu da alınamaz. Türkiye’deki hiçbir İngiliz Konsolosluğu biriminden vize randevusu alınamaz, başvuru yapılamaz ya da vize danışmanlığı alınamaz.

İngiltere vizesi başvurusu için alınması gereken vize randevusu başvuru evrakları danışmanlarımızın kişinin durumuna göre hazırlayacağı evrak listesine göre tamamlanıp, evrakların İngilizce tercümeleri yapılıp, başvuru/vize ücreti yatırılıp, başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru randevusu alınarak bu randevuda uzmanlarımızca hazırlanmış olan başvuru dosyası ile parmak izleri ve yüzün fotoğrafından oluşan biyometrik bilgilerin teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınabilmektedir. Unutulmamalıdır ki; vize harcı ödenmeden vize randevusu alınamaz. Vize harcının ücreti başvuru yapılan vize tipine göre değişebilmektedir. Örneğin; uzun dönemli yani 6 aydan uzun süreli olan vize türlerinin vize harçları kısa süreli vize türlerinden çok daha fazladır. Hangi İngiltere vizesi tipine başvuracağınızı kesinleştirdikten sonra vize harcını da uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Randevu almadan da İngiltere Vize Başvuru Merkezine gittiğiniz zaman başvurunuz kabul edilmeyecektir. Hangi İngiltere Vize Başvuru Merkezi size daha yakın ve uygunsa uzmanlarımız vize randevunuzu almanız noktasında da profesyonel destek sağlayacaktır. Türkiye’deki başvuru merkezleri şu şehirlerde bulunmaktadır; Adana, Antalya, İzmir, Bursa, Gaziantep, Ankara ve İstanbul.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1817 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Adana Sıkça Sorulan Soruları