image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiliz Konsolosluğu Adana’da Mı Alınır?

Adana’dan yapılacak olan İngiltere vizesi başvurularında alınan biyometrik bilgiler, İngiliz Konsolosluğuna değil belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için İngiltere vize başvuru dosyasının teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine verilmelidir.

Adana’da herhangi bir İngiltere Konsolosluğu birimi bulunmamaktadır. Konsolosluk birimleri biyometrik bilgilerin veya vize başvuru evraklarının teslim edildiği bir birim değildir.  Türkiye’de hiçbir İngiltere Konsolosluğuna vize başvurusu için biyometrik kayıtlar veya başvuru evrakları teslim edilemez. Çünkü Türkiye’de bilinenin aksine İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurusu İngiliz Konsolosluğu birimlerine değil vize başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru ödemelerinin yapılıp, başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa değerlendirilmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilebildiği İngiltere vize başvuru merkezlerine yapılır, bu bilgiler de İngiltere vize başvuru merkezlerinde verilir. Dolayısıyla Adana’dan İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusunda bulunacak olan kişiler bilmeliler ki; biyometrik kayıtlar de vize başvuru evrakları gibi Adana’da bulunan İngiltere vize başvuru merkezine teslim edeceklerdir.

İngiltere vizesine başvuran kişilerin vermekle yükümlü olduğu biyometrik kayıtlar kişinin dijital fotoğrafı ve parmak izleridir. Bu bilgileri vermekten diplomatik pasaport sahipleri, 5 yaşının altındaki çocuklar vb. vermekten muaftır. Bazı istisnalar dışında vizeye başvuracak herkes bu bilgileri başvuru merkezinde vermek zorundadır. Biyometrik bilgiler, başvuru merkezindeki görevliler tarafından alınmaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1710 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Adana Sıkça Sorulan Soruları