image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiliz Konsolosluğu Antalya’ya Mı Teslim Edilmelidir?

Antalya’dan yapılacak olan başvurularda İngiltere vizesi başvuru evrakları İngiliz Konsolosluğuna değil başvuru evraklarının tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, başvuru/vize ücreti ödemelerinin yapılıp, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine verilerek vize başvurusu yapılabilmektedir.

Antalya’da İngiliz Muavin Konsolosluğu bulunur. Ancak bu konsolosluk İngiltere vizesi başvurusunda bulunup başvuru evraklarının teslim edilebileceği bir kurum değildir. Bu konsolosluk birimi, temsil yetkilisi bakımından konsolosluğun bir altında yer alır. İngiliz Konsolosluğu birimlerinin yetki sıralaması şu şekildedir: İngiltere Büyükelçiliği, İngiltere Başkonsolosluğu, İngiltere Konsolosluğu, İngiliz Muavin Konsolosluğu ve İngiltere Fahri Konsoloslukları.

Dolayısıyla Antalya’dan İngiltere vizesine başvuracak olan adayların İngiltere Konsolosluğuna başvurmaları hata olur. Antalya’da ikamet eden ve vizeye başvuracak olan başvuru sahipleri Antalya’da bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, vize türüne göre formlar İngilizce doldurulup, harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili işlemler yapıldıktan sonra kişilerin yaşadığı yer ve uygun olduğu gün ile saate göre alınacak olan randevuda başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir.  Ancak unutulmamalıdır ki; müracaat etmeden önce başvuru evraklarının hazırlamış olması ve randevu alınmış olması gerekir. Ayrıca vize başvuru evraklarınızı direkt olarak teslim edebileceğiniz yer hiçbir İngiliz Konsolosluğu değil yalnıza başvuru merkezidir. Başvuru evraklarının teslim edilebildiği İngiltere vizesi başvuru merkezleri şu illerimizde bulunmaktadır: Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya, Adana, Bursa ve Gaziantep.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1771 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Antalya Sıkça Sorulan Soruları