image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Antalya’ya İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır Mı?

Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu bulunmaktadır ancak İngiltere vizesi başvuruları bu konsolosluk birimlerine değil belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere İngiltere vize başvuru dosyasının gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu bulunmaktadır ancak bu konsolosluk birimi vize başvurularını kabul etmekle veya değerlendirmekle ilgili faaliyette bulunmamaktadır. Dolayısıyla Antalya’dan İngiltere vizesine başvuracak olan şahıslar, İngiltere Muavin Konsolosluğu’na ya da başka şehirde bulunan herhangi bir İngiltere Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunamazlar. Dolayısıyla Antalya’dan yapılan başvurular için burada bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine müracaat edilmesi gerekir. Ancak unutulmamalıdır ki; İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi randevusuz başvuru kabul etmez. O nedenle İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları doldurulup, ilgili vize harcı ödemeleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımızla irtibat halinde randevu alınması gerekmektedir.  Alınacak olan randevunun gün ve saatinde uzmanlarınızca hazır hale getirilmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. Türkiye’deki vize başvuru merkezleri Antalya da dâhil olmak üzere Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Bursa’da bulunmaktadır.

Türkiye’de şehirlerin bazılarında, örneğin İstanbul’da İngiltere Başkonsolosluğu bulunmaktadır ancak bu şehirlerde ikamet eden ve İngiltere vizesine başvurmak isteyen başvuru sahipleri de konsolosluk birimlerine değil bu şehirlerde bulunan başvuru merkezlerine evraklarını teslim etmelilerdir.  Tüm bu merkezlere randevu alınarak gidilmesi gerekmektedir. İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş olan başvuru prosedürleri gereğince tüm vize işlemlerinde olduğu üzere kişinin bulunduğu yer, uygun olduğu gün ve saat gibi şartlara göre başvuru merkezinden randevu alınması işlemi de firmamız müşterileri için uzmanlarımızdan profesyonel destek alınarak gerçekleştirilebilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2731 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Antalya Sıkça Sorulan Soruları