image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiliz Konsolosluğu Antalya’da Mı Alınır?

Antalya’dan İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak olan adaylar bilmeliler ki biyometrik bilgiler herhangi bir İngiliz Konsolosluğunda alınmamaktadır.

İngiltere vizesine başvuran şahıslardan istenen biyometrik bilgiler, İngiltere hükümetinin ülkeye girişler için getirmiş olduğu bir kuraldır. Başvuru sahiplerinin başvuruları esnasında biyometrik bilgilerini verebilecekleri birimler ise evrakların tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere başvuru dosyasının gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere vizesi başvuru merkezleridir. Bu İngiltere vizesi başvuru merkezleri; Antalya, Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Gaziantep’te bulunmaktadır.

Antalya’dan İngiltere vizesine başvuracak olan başvuru sahipleri vize başvurularını herhangi bir İngiliz Konsolosluğuna yapamayacakları gibi biyometrik bilgilerini de İngiliz Konsolosluğuna veremezler. Antalya’da İngiltere Muavin Konsolosluğu bulunmaktadır ancak bu Konsolosluk biriminin hiçbir şekilde vize başvuruları ile ilgili görevi bulunmaz. Yani başvuru merkezlerinin vize başvurularını kabul etme, değerlendirme, sonuçlandırma veya danışmanlık hizmeti verme gibi yetkileri yoktur. Türkiye’de İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvuruları yalnızca İstanbul İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilir ancak burası herhangi bir şekilde danışmanlık vermemektedir. İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul danışmanlık vermediği gibi bireysel başvuruları da kabul etmemektedir. Dolayısıyla Antalya’dan vize başvurusu yapacak olan adaylar da İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gitmek zorunda değildirler, Antalya’da bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine belgelerin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle başvurularını yapabilirler.

İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden randevu alınması ve başvurunun gerçekleştirilmesi işlemlerini firmamız ile iletişime geçerek CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek almak suretiyle gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede prosedürlere uygun bir başvuru yapılarak olumlu sonuç alma ihtimali maksimize edilebilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1852 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Antalya Sıkça Sorulan Soruları