image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Pasaportu Eski Rengine Dönüyor

Rengi ve tasarımı, kopyalanmasının önüne geçebilmek için İngiltere İçişleri Bakanlığının (Home Office) kararıyla her 5 yılda bir yenilenen İngiliz pasaportu eski rengi olan koyu lacivert renkte olacak. 

ingiliz pasaportu

İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office), İngiliz pasaportunun rengi ve tasarımının değişmesi için 490 Milyon Sterlinlik bir anlaşma yapılabilmesi için ihale yapılmasını öngördü. Yapılması planlanan anlaşmaya göre yeni pasaportlar, İngiliz pasaportunun eski rengi olan koyu lacivert renkte olacak ve tasarımı farklılaşacak. Anlaşma, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmaya başlayacağı 2019 yılına kadar geçerli olacak.

İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office), yeni sözleşme kapsamında henüz pasaportun rengi ile ilgili herhangi bir karar alınmadığını söyledi. Bir bakanlık sözcüsü: “İngiltere pasaportu, taklitçiliğe karşı koruma sağlamak için her beş yılda bir düzenli olarak yeniden tasarlanıyor. Geçerli sözleşme sona erdiğinde 2019’dan itibaren İngiltere pasaportlarını üretmek ve tasarlamak için yeterli zaman olduğundan emin olmak için tedarik sürecini başlatıyoruz. Birleşik Krallık Avrupa Birliği’nden ayrıldıktan sonra pasaportta yapılacak değişikliğin zamanlaması henüz belirlenmedi.” dedi.

İngiltere vizesi türlerinden biri ile İngiltere’de bulunan kişilerin İngiltere pasaportu alabilmesi için öncelikle İngiltere sürekli oturum iznini, bu izni aldıktan 1 yıl sonra ise İngiltere vatandaşlığını almış olması gerekmektedir. İngiltere’den sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı ve İngiliz pasaportu başvurusu yapabilmek için CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla aracılığıyla geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4485 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler