image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Brexit Anlaşması Üçüncü Kez Oylanmayacak!

İngiltere Parlamentosunda Avam Kamarası Başkanı John Bercow, hükümetin Avrupa Birliği ile hazırladığı Brexit anlaşmasının hiçbir değişiklik yapılmadan üçüncü kez Parlamento'da oylatılamayacağını açıkladı.

BREXIT

Avam Kamarası başkanı John Bercow, Parlamento'nun iki kez reddettiği bir anlaşmayı yeniden oylatmanın, saygısızlık anlamına geleceğini ve buna izin vermeyeceğini dile getirdi. Bercow Parlamento'nun reddettiği bir önergenin aynısının bir kez daha oylatılamamasını öngören 1604 yılından bir hükme atıfta bulundu. Ayrıca sözlerine Parlamento'da yeni bir oylama yapılması için AB'nin de Brexit Anlaşması’nın özünde değişiklik yapması gerektiği ifadesini de ekledi.

İngiltere Başbakanı Theresa May ise Perşembe günü başlayacak AB Zirvesi öncesi Brexit Anlaşması’nı üçüncü kez Parlamento'da oylatmak istiyordu. Anlaşmanın Parlamento'da onaylanması halinde İngiltere hükümeti, 3 aylık bir gecikmeyle 29 Mart yerine 30 Haziran'da AB'den ayrılmayı planlıyordu.

Parlamento'nun anlaşmayı reddetmesi halinde ise Brexit'in daha uzun bir süre ertelenmesi ve İngiltere'de Mayıs ayında Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapılması gündeme gelecekti. Brexit'in ertelenmesi için AB üyesi diğer 27 ülkenin de bu kararı onaylaması gerekiyor. AB yetkilileri ise ısrarla Brexit'in ertelenmesi için İngiltere'nin birliğe makul gerekçeler sunması gerektiğini vurguluyor.

Önümüzdeki belirsiz Brexit süreciyle ilgili detaylar netleştikçe İngiltere vizesi başvurusu yapmayı düşünen ve halihazırda İngiltere’de olup başka başvurular (uzatma, sürekli oturum, vatandaşlık vb.) yapacak olan müşterilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. İngiltere ve İngiltere vizesi ile ilgili en güncel gelişmelere CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek ya da Güncel Gelişmeler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1338 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler