image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Bursa’ya İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılır Mı?

Bursa’da İngiltere Konsolosluğu bulunmamasına karşın belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınmasının ardından konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere vize başvuru dosyasının teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmakta ve randevu alınarak vize başvurusu yapılabilmektedir.

Türkiye’de sadece İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul İngiltere vizesi başvurularını inceleme ve sonuçlandırma yetkisine sahiptir. Bunun dışında İngiltere Büyükelçiliği Ankara, İzmir’de bulunan İngiliz Konsolosluğu, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’deki Fahri İngiltere Konsoloslukları ve Antalya’da bulunan İngiltere Muavin Konsolosluğu hiçbir şekilde İngiltere vizesi işlemleri ile ilgili faaliyette bulunmamaktadır.

Her ne kadar İngiltere vizesi başvuru dosyaları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilse de vize başvurusu direkt olarak Başkonsolosluğa değil belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden vize randevusu alınması, İngiltere Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle başvuru merkezlerine yapılabilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi de toplam 7 şehirde bulunmaktadır. Bu şehirler; Bursa, Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana ve Antalya’da bulunmaktadır. Yani Bursa’dan vize başvurusunda bulunacak adaylar herhangi bir İngiliz Konsolosluğuna değil, Bursa’da bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis vb. ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi amacıyla randevu alınarak müracaat edilmelidir. Randevusuz başvurular kabul edilmeyecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1930 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Bursa Sıkça Sorulan Soruları