image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Bursa’nın İletişim Bilgileri Nedir?

Bursa’da İngiltere Konsolosluğu değil, İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır ve vize başvuruları İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının İngilizce doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği başvuru merkezine yapılabilmektedir.

Türkiye’de İngiltere vizesi başvuruları İngiliz Konsolosluğu birimlerine değil İngiltere Vize Başvuru Merkezlerine CSS Legal danışmanları tarafından başvuru sahibine sağlanacak olan ve kişinin şahsi durumu ile İngiltere’ye gidiş amacına uygun olarak başvuruları için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercümelerinin yapılıp, bütün başvuru formlarının doldurulup, vize/başvuru ücretlerinin ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra parmak izi ve fotoğrafınızın alınması yani biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra önceden tamamlanmış olan başvuru dosyasının İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilmesi ve kişiye en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde hazır olan başvuru dosyasını İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim ederek başvuru gerçekleştirilebilir. Çünkü Türkiye’deki İngiltere Konsolosluğu birimlerinin hiçbiri vize başvurularını kabul etmez. Başvuruların hepsi başvuru merkezlerinde kabul edilip, başvuruların değerlendirilmesi İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da yapılmaktadır.

Bursa’dan İngiltere vizesine başvuracak olan adaylar, Bursa’da bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuruda bulunabilirler.  Bursa’daki İngiltere Vize Başvuru Merkezi Akpınar Mahallesindeki Sheraton Otelinin içinde bulunmaktadır. Ancak, başvuru merkezine gitmeden önce başvuru dosyasının tam anlamıyla hazırlanmış olması ve bir randevu alınmış olunması gerekir. Aksi takdirde başvuru merkezine sadece gitmek suretiyle başvuru yapılamamaktadır.

Bursa da dâhil olmak üzere toplam 7 şehirde başvuru merkezi bulunmaktadır Türkiye’de. Bunlar; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Gaziantep’tir. İngiltere vizesi başvuruları yalnızca bu şehirlerde bulunan belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere vize başvuru dosyasının, teslim edilebildiği başvuru merkezleri aracılığı ile yapılır. Daha sonrasında ise tüm başvurular İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a gönderilir. Türkiye’deki İngiliz Konsolosluğu birimlerinin başını çeken İngiltere Başkonsolosluğu vize başvuru evraklarının değerlendirildiği tek kurumdur. Yani nereden başvurmuş olursanız olun vize başvuru evraklarınız başkonsolosluktaki vize memurları tarafından incelemeye alınacaktır. Vize sonuçları ise başvuru merkezlerinden alınabilir. İsteyenler kendi adreslerine başvuru evraklarının gönderilmesini de talep edilebilirler. Direkt olarak İngiltere Başkonsolosluğu’na başvuramadığı gibi vize sonuçları da başkonsolosluktan alınamamaktadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5904 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Bursa Sıkça Sorulan Soruları