image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Biyometrik Bilgiler İngiliz Konsolosluğu Bursa’da Mı Alınır?

Bursa’dan yapılan İngiltere vizesi başvurularında verilmesi gereken biyometrik bilgiler İngiliz Konsolosluğunda değil başvuru belgelerinin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere İngiltere vize başvuru dosyasının teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınmaktadır.

İngiltere vizesine başvuran adaylardan alınan biyometrik bilgiler, adayın fotoğrafı ve parmak izidir. Bursa’dan İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusu yapacak olan adaylar bilmeliler ki biyometrik bilgilerini vermek için herhangi bir İngiliz Konsolosluğuna gidilmesine gerek yoktur. Bursa’dan İngiltere vizesine başvuracak olan başvuru sahipleri, biyometrik kayıtlarını yine bu şehirde bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine vermelilerdir. Çünkü Türkiye’de İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvuruları sadece başvuru merkezlerine yapılır ve biyometrik kayıtlar da bu başvuru merkezlerinde alınır. Türkiye’de İngiltere Vize Başvuru Merkezleri Bursa da dâhil olmak üzere Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Gaziantep ve İzmir’de bulunmaktadır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra başvurunuz için danışmanlarımız ile irtibat halinde almış olacağınız randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine biyometrik bilgilerle birlikte elden teslim edilmesi gerekir. 

Biyometrik bilgileri 5 yaşının altındaki çocuklar ve diplomatik pasaport sahibi olanlar (Görev için İngiltere’ye gidecek olanlar veya gideceği yere İngiltere üzerinden gidecek olanlar) vermekten muaftırlar. Hükümetlerinin resmi işleri için İngiltere’yi ziyaret eden yabancı ülke bakanları ve görevlileri, resmi işler için seyahat eden Birleşmiş Milletler (BM) görevlileri, İngiltere’de oturum izni almak için başvuran kişiler, İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri ve deniz aşırı İngiliz toprakları için vizeye başvuran kişiler, uluslararası tanınırlığı olan bazı kurumların çalışanları da İngiltere seyahatlerinde bu bilgileri vermekten muaf olan kişilerdir. Bunların dışındaki yeşil pasaport da dâhil olmak üzere tüm pasaport sahipleri bu bilgileri İngiltere Vize Başvuru Merkezine vermek zorundadır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1736 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Bursa Sıkça Sorulan Soruları