image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Başvuru Evrakları İngiliz Konsolosluğu Bursa’ya Mı Teslim Edilmelidir?

Bursa’da İngiliz Konsolosluğu bulunmamakta ve İngiltere vizesi başvuru evrakları, evrakların tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, vize başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak amacıyla teslim edilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden alınan randevuda verilebilmektedir.

İngiltere vizesi başvurusunu Türkiye’de ikamet eden ve başvurusunu Türkiye’den yapacak olan kişiler, İngiliz Konsolosluğu birimlerine değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları doldurulup, harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra alınabilecek olan randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının değerlendirilmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim etmeleri gerekir. Bursa’dan İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri de başvuru evraklarını İngiltere Konsolosluğuna değil başvuru merkezine teslim etmelilerdir. Ancak İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine müracaat etmeden önce randevu alınmış olması gereklidir.

Türkiye’de İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu da dâhil olmak üzere İngiltere Konsolosluğu birimlerine direkt olarak gidip başvuru evraklarını teslim edemezsiniz. Tüm başvuru evrakları İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da incelenir ancak Başkonsolosluk bu başvuru dosyalarını başvuru merkezleri aracılığı ile kabul eder. Yani İngiltere vizesi başvuru merkezleri sadece aracı kuruluşlardır, vize sonucu hakkında veya başvuru evrakları hakkında herhangi bir karar sahibi değillerdir, danışmanlık da veremezler. Sadece başvuru sahiplerinin başvuru evraklarını ve biyometrik bilgilerini alarak İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’a teslim etmekle görevlidirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1707 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Bursa Sıkça Sorulan Soruları