image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Göçmenlik ve Eğitim Başvurularında Artış

Türkiye’den İngiltere’ye yapılan göçmenlik ve eğitim kapsamlı İngiltere vizesi başvurularında son 9 ayda %20 artış görülüyor.

İngiltere'ye Göçmenlik ve Eğitim Başvurularında Artış

British Council’in verilerine göre 1 Ocak 2018’den günümüze kadar geçen 9 ayda İngiltere’ye Türkiye’den yapılan göçmenlik ve eğitim başvurularında %20 artış görülmektedir.

Türkiye’den İngiltere’ye yapılan göçmenlik ve eğitim başvurularındaki artış IELTS sınavında da %42’lik bir artışa neden oldu. IELTS’e artış ile de sınavın yapılış şeklinde düzenlemelere gidildi. IELTS sınavı sadece kâğıt üzerinde değil, adayların sonuca hızla erişebilmesi için artık bilgisayar üzerinden online olarak da yapılabiliyor.

İngiltere’ye talebin artmasıyla IELTS sınavında yapılan bu düzenlemeyle artık haftanın 7 günü, sabah, öğleden sonra ve akşam olmak üzere belirlenen saatlerde sınava girmek mümkün. IELTS sınavı, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Adana ve Bursa illerinde yapılmakta olup sonuçları 5 ile 7 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

Avrupa’nın pek çok ülkesinde geçerliliği olan bu sınav Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de 6 aydan uzun süreli eğitim kurumlarına kayıt yaptırmak için ve bunun yanı sıra İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi gibi vize başvuruları ile sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı gibi göçmenlik başvurularında da girilmesi gereken sınavlardandır.

Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi ile Sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı vb. İngiltere’ye yapacağınız vize ve göçmenlik başvurularında CSS & Co Legal Services’in danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. CSS Legal’in İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilmeniz mümkündür.

IELTS sınavı hakkında daha detaylı bilgi almak için ise Student Portal International’ın yurtdışı eğitim danışmanlarına İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa 1173 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler