image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Süresi Dolanlar, Dikkat!

İngiltere’de almış olduğu ilk İngiltere vizesi süresinin dolmasına az kalmış başvuru sahiplerinin uzatma ya da başka bir İngiltere vizesi türüne geçiş yapacaklarsa vize süreleri dolmadan başvuru yapmaya eskisinden daha çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Göçmenlik kurallarında değişiklik yapılmadan önce başvuru sahipleri, İngiltere’de vize süresi dolsa dahi 28 gün içerisinde uzatma başvurusu ya da başka bir İngiltere vizesi türüne geçiş başvurusu yapabiliyordu. Yani vize süresinin bitiminden itibaren 28 gün içinde başvuru yapan başvuru sahipleri, vize süreleri dolmadan başvuru yapanlar gibi değerlendiriliyordu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise bu hususla ilgili değişiklik yapıldığı bildirildi.  

Değişikliğe göre, vize süresini aşanlar başka bir İngiltere vizesi türü ya da uzatma başvurusu yapabilmek için çok haklı ve geçerli bir sebebe sahip olmalıdır. Yalnızca böyle bir durumda ve bu başvurunun da vize süresinin bittiği tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde yapılmış olması kaydıyla başvuru sahibi olumlu sonuç alabilecektir. Aksi bir durumda başvuru sahibi başvurduğu vizenin diğer bütün şartlarını/kriterlerini sağlıyor olsa dahi vize başvurusu reddedilecektir.

Başvurusunu CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla gerçekleştiren başvuru sahiplerine firmamız uzmanları uzatma başvurusu ya da başka bir İngiltere vizesi türüne geçiş yapmaları gerektiği zaman da vize süresi aşılmadan başvuru yapılması hususunda Londra ofisi aracılığıyla profesyonel destek sağlamaktadır.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3136 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler