image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Başbakanı İSTİFA EDİYOR…!

İngiliz Parlamentosu’nun, AB ile varılan Brexit anlaşmasını iki kere ezici çoğunluk ile reddetmesi sonrasında May hükümeti, İngiliz Parlamentosu’nun Brexit anlaşmasını kabul etmesi için her yolu deniyor. May, Brexit anlaşmasını parlamentoda yeniden oylanabilmesini sağlamak ve Brexit sürecine Theresa May karşıtlarını da dahil edebilmek için Brexit sürecinin ikinci aşamasında istifa edebileceği söyledi.

Brexit, İngiltere, May hükümeti, İngiliz Parlamentosu

Theresa May: Avrupa Birliğinden çıkma sürecini başlamasından bu yana AB ile varılan Brexit anlaşmalarını iki kez Parlamentoda reddeden milletvekillerinin, İngiliz halkının kararını hayata geçirerek Brexit anlaşmasını onaylaması halinde sürecin ikinci yarısında hükümeti yönetmeye devam etmek için kendisine yetki verilmiş saymayacağını ve isteğinin Avrupa Birliğinden pürüzsüz şekilde ayrılmak olduğunu basına kapalı 1922 Komitesi toplantısında belirtti.

İngiliz Parlamentosu, 12 Nisan’a ertelenen ayrılık anlaşmasının sonucunda bir dizi Brexit senaryosunu oylamak üzere toplandı. Oylanan 8 farklı Brexit senaryolarının hiçbirinin çoğunluğu sağlayamamış olması ve Avrupa Birliğinden nasıl çıkılacağının sonuca bağlanamamasının, hükümetin Brexit sürecinde ısrarcı olmasına Brexit tartışmalarının ateşli şekilde devam etmesine sebep olması bekleniyor. Avam Kamarası Başkanı John Bercow; Brexit anlaşmasının önemli bir şekilde değişikliğe uğramadığı sürece yeniden oylanmasına olumlu yaklaşmayacağını söylemişti. Sonuç olarak; Brexit sürecinde May hükümeti ve İngiliz Parlamentosu arasındaki çekişmenin devam edeceği öngörülmektedir.

İngiltere vizesi başvuru prosedürleri, İngiltere vize türleri, Brexit anlaşması hakkında son gelişmeleri anında öğrenebilmek için CSS & Co Legal Services Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirsiniz.

İngiltere ve Avrupa Birliği son dakika Brexit haberlerinin gelişmesini takip etmeye ve İngiltere vizesi başvurusu yapmayı düşünen veya halihazırda Birleşik Krallık vizesi ile İngiltere’de bulunan bireyleri güncel gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz. İngiltere vizesiAnkara Anlaşması Vizesi ve İngiltere vizesi retlerine itiraz konusunda CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla profesyonel hizmet vermektedir. CSS Legal uzman danışmanlarına Ankara ve İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek veya İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa 2405 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler