image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Avrupa Birliği’nden Brexit Darbesi

Avrupa Birliği anlaşmasız Brexit (ingiltere’nin AB’den çıkışı) olması halinde izlenecek yol haritasına dair açıklamalarda bulundu.

AB'den Brexit Darbesi

Avrupa Birliği, İngiltere Parlamentosundan onay alamayacağı için ocak ayına ertelenen Brexit anlaşmasının ocak ayında da onay alamaması halinde anlaşma olmadan yolların ayrılmasına ilişkin yol haritasını açıkladı. AB, 100 günlük süreçte gerçekleşmesi muhtemel anlaşmasız Brexit durumunda ticaret, ulaştırma ve maliye konularını garanti altına alacak destek planlarını uygulama kararı aldığını duyurdu.

Yaptığı bu açıklamasıyla AB, anlaşmasız Brexit realitesinin ne kadar ciddi bir olasılık olduğunu dünyaya duyurarak gelmekte olan bir Brexit krizinin haberini verdi. Eğer İngiltere Parlamentosu anlaşmayı onaylamazsa ya Brexit’i tek başına iptal etmek zorunda kalacak ya da İngiltere'nin çıkışının AB’nin diğer 27 ülkesinin oybirliği ile Mart 2019 sonrasına ertelenmesi gerekecek. Bunlardan biri olmazsa da en kötü seçenek olan ve aslında hem politik hem de ekonomik anlamda gerçek bir kriz anlamına gelecek olan İngiltere’nin anlaşmasız AB’den ayrılması ve beraberinde getireceği belirsizlik durumu olacak.

Yaptığı açıklamadan da açıkça görüldüğü üzere Avrupa Birliği de çaresiz şekilde en son opsiyon olan kriz ve belirsizliğe kendisini hazırlama çabasında. AB, İngiltere’nin çıkışının anlaşma olmadan gerçekleşmesi halinde bu süreci siyasi, ekonomik, ticari, sosyal vb. birçok açıdan AB ülkelerinin zarar görmeden nasıl olabileceği üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor.

İngiltere’nin AB’den çıkışının İngiltere vizesi başvurularına nasıl etki edebileceği de anlaşma olup olmayacağı tam olarak netleşmediği için belirsizliğini korumaya devam ediyor. Önümüzdeki süreçte yapılacak değişikliklere dair en güncel bilgiler için web sitemizin ana sayfasında da yer almakta olan İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler ve İngiltere’ye İlişkin Haberler bölümlerinden takip edebilirsiniz.

İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik mevzuatı ile uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirebilir ve İngiltere vizesi başvurularına dair detaylı bilgi alabilirsiniz.Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu sayfa 1955 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler