image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Bağımlı Denizaşırı Ülkeleri Vatandaşlığı (British Overseas Citizen)

İngiltere Bağımlı Denizaşırı Ülkeleri Vatandaşlığı (British Overseas Citizen) yalnızca belirli durumlarda başvuru yapılabilen bir vatandaşlık türüdür.

british overseas citizen

İngiliz Bağımlı Denizaşırı Ülkeleri Vatandaşlığı (British Overseas Citizen)’na yalnızca belirli durumlarda başvuru yapılabilmektedir. Bu vatandaşlık türüne başvuru yapılabilecek durumlardan biri vatansız olmak ve gerekli diğer şartları karşılıyor olmaktır. Vatansız, hiçbir devletle vatandaşlık (uyrukluk) bağı olmayan kişilere denmektedir.

Vatansız bir kişinin İngiltere Bağımlı Denizaşırı Ülkeleri Vatandaşlığı başvurusu yapabilmesi için bu kişinin Birleşik Krallık’ta ya da İngiltere denizaşırı topraklarında doğmuş olması ve ebeveynlerinden birinin İngiltere Bağımlı Denizaşırı Ülkeleri Vatandaşı olması şarttır. Eğer ki vatansız olan kişi bu vatandaşlığı almak üzere başvuru yapacaksa ancak Birleşik Krallık dışında doğmuşsa yine bazı şartları sağlayarak başvuru yapabilir. Bu durumda kişinin ebeveynlerinden birinin İngiltere Bağımlı Denizaşırı Ülkeleri Vatandaşı olması ile kişinin Birleşik Krallık ya da denizaşırı topraklarda 3 yıl ve daha fazla süre ile yaşamış olması şarttır.

Vatansız kişilerin dışında bu vatandaşlık türüne 18 yaşın altında olup özel durumda olan çocuklar başvuru yaparak da bu vatandaşlığı elde edebilir. Hangi durumların uygun olabileceği hakkında bilgi almak üzere CSS Legal uzmanları ile irtibata geçilmesi yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında olduğu üzere İngiliz vatandaşlığı başvurularında da uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2943 defa görüntülendi