image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Denizaşırı Toprakları Vatandaşlığı (British Overseas Territories Citizen)

İngiliz Denizaşırı Toprakları Vatandaşlığı (British Overseas Territories Citizen) başvurusu yapacak olan kişiler 1 Ocak 1983 öncesi ve sonrası doğmuş olmalarına göre farklı şartları sağlamak durumundadır.

british overseas territories citizen

1 Ocak 1983 tarihinden önce doğmuş olan kişiler, Birleşik Krallık ya da kolonilerinden birinin vatandaşı olmaları durumunda İngiltere Denizaşırı Toprakları Vatandaşı sayılırlar. Bunun yanında ebeveynleri ya da büyükanneleri/büyükbabaları denizaşırı İngiltere topraklarında doğmuş, vatandaş olmuş ya da vatandaşlık kaydı yaptırmışsa da bu vatandaşlık türüne başvuru yapabilirler. Ayrıca yine 1 Ocak 1983 tarihinden önce bu ülkelerden birinde doğan biri ile evlenen kadınlar da bu vatandaşlığa sahip olabilirler.

1 Ocak 1983 tarihinden sonra doğan kişilerin ise daha farklı şartları taşıyor olmaları gerekir. Bu bağlamda bu tarihten sonra doğmuş olan kişiler yalnızca İngiltere denizaşırı topraklarında doğmuş olmaları ya da ailelerinin bu topraklarda yerleşik olmaları durumunda İngiltere Denizaşırı Toprakları Vatandaşlığı alabileceklerdir. Aynı şey bu ülkelerin birinden bir İngiliz Denizaşırı Toprakları Vatandaşlığı tarafından evlat edinilmiş çocuklar için de geçerlidir.

İngiltere Denizaşırı Toprakları Vatandaşlığı’nın sağladığı en önemli haklardan biri İngiliz pasaportuna sahip olmaktır. Ayrıca yabancı bir ülkede İngiltere Konsolosluğu’ndan yardım ve koruma alabilme hakkı da bulunur. Ancak denizaşırı toprakların vatandaşları İngiliz vatandaşlığı da kazanılmadıkça İngiltere’de yaşamak ve çalışmak hakkına otomatik olarak sahip değildirler. Ayrıca Avrupa Birliği tarafından İngiliz vatandaşı olarak kabul edilmezler.

İngiltere denizaşırı toprakları ve bu ülkelerin vatandaşlığı hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler. İngiltere vizesi başvurularından çok daha farklı prosedürlere sahip olan vatandaşlık başvuruları için de İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış danışmanlarımız destek sağlamaktadır.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında olduğu gibi İngiliz vatandaşlığı başvurularında da uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4035 defa görüntülendi