image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Milletler Topluluğu Vatandaşlığı (British Subject)

İngiliz Milletler Topluluğu Vatandaşlığı (British Subject), İngiliz Milletler Topluluğu’na dâhil olan bazı ülkelerin vatandaşlarının sahip olduğu vatandaşlık türüdür.

british subject

1949 yılına kadar Birleşik Krallık ile yakın bağlantısı olan hemen hemen herkese İngiliz Milletler Topluluğu Vatandaşı (British Subject) denmekteydi. Yani İngiliz Milletler Topluluğu ülkelerinin hepsinin vatandaşları British Subject olarak çağrılmaktaydı. 1983 yılından itibaren ise bu durum sınırlandırılarak çok az insan British Subject olmaya yeterli hale getirilmiştir. Milletler topluluğu ülkelerin hangilerinin vatandaşlarının bu şekilde nitelendirildiği ve bu vatandaşlık türünün şartlarını sağlayıp sağlamadığını öğrenmek isteyen kişilerin CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçmeleri yararlı olacaktır.

İngiliz Milletler Topluluğu Vatandaşlığı’na sahip olmanın sağladığı en önemli haklardan biri İngiliz pasaportuna sahip olabilmektir. Ayrıca yabancı bir ülkede İngiltere Konsolosluğu’ndan yardım ve koruma alabilme hakkı da bulunur. Ancak İngiliz Milletler Topluluğu Vatandaşlığı’na sahip olan kişiler İngiliz vatandaşlığı da kazanmadıkça İngiltere’de yaşamak ve çalışmak hakkına otomatik olarak sahip olamazlar. Bunun yanında Avrupa Birliği tarafından İngiliz vatandaşı olarak değerlendirilmemektedirler.

Milletler topluluğu vatandaşlığı başvurusu dâhil İngiliz vatandaşlığı başvuruları hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler CSS Legal ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler. İngiltere vizesi başvurularından çok daha farklı prosedürlere sahip olan vatandaşlık başvuruları için de İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış danışmanlarımız destek sağlamaktadır.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında olduğu gibi İngiliz vatandaşlığı başvurularında da uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4145 defa görüntülendi