image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Uyrukluğu (British National – Overseas)

İngiliz Uyrukluğu (British National – Overseas) hâlihazırda başvuru yapılabilen bir İngiliz vatandaşlığı türü değildir.

british national

İngiliz Denizaşırı Toprakları Vatandaşlığı (British Overseas Territories Citizen)’na Hong Kong ile bağlantısı olması nedeniyle sahip olan kişiler 1 Temmuz 1997 tarihinden önce İngiliz Uyrukluğu (British National – Overseas) için de başvuru yapabilmekteydi. Ancak artık böyle bir hak bulunmamaktadır. Yani hâlihazırda bu vatandaşlık türüne başvuru yapılamamaktadır.

İngiliz Uyrukluğu’na sahip olmanın sağladığı en önemli haklardan biri İngiliz pasaportu alabilmektir. Ayrıca yabancı bir ülkede bulunurken İngiltere Konsolosluğundan yardım ve koruma alabilme hakkı da bulunur. Ancak bu vatandaşlık türüne sahip olan kişiler İngiltere Vatandaşlığı (British Citizenship) da kazanmadıkça İngiltere’de yaşamak ve çalışmak hakkına otomatik olarak sahip olamayacaklardır. Bunun yanında İngiliz uyrukluğuna sahip olan kişilerin Avrupa Birliği tarafından İngiliz vatandaşı olarak değerlendirilmedikleri hususu da bilinmelidir.

İngiltere vatandaşlığı başvurularının oldukça karmaşık olduğu başvuru yapacak olan kişilerce bilinmelidir. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanlarıyla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere vatandaşlığı ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3497 defa görüntülendi