image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Koruması Altındaki Kişi (British Protected Person)

Başvuru sahibi ancak İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde sayılmış olan kişilerden biri ise İngiltere Koruması Altındaki Kişi (British Protected Person) olmak üzere başvuruda bulunabilecektir.

İngiltere Koruması Altındaki Kişi (British Protected Person) olmak üzere başvuru yapabilecek olan kişiler şunlardır;

 

  • Vatansız kişiler
  • Birleşik Krallık ya da bir İngiliz denizaşırı toprağında doğmuş olan kişiler
  • Doğduğunda anne veya babası İngiltere Koruması Altındaki Kişi (British Protected Person) olan kişiler

Yukarıda sayılan kişiler dışında kalanlar böyle bir talepte bulunamayacaklardır. Dolayısıyla bu şahıslar İngiliz vatandaşlığı alabilme hakları olup olmadığına dair bilgi alabilmek için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.  

İngiltere Koruması Altındaki Kişi (British Protected Person) olmak kişilere bazı haklar tanımaktadır. Bu hakların en önemlilerinden biri İngiliz pasaportuna sahip olabilme hakkıdır. İngiliz pasaportu dünyanın en güçlü pasaportları arasında yer almakta ve birçok ülkeye vize almaksızın giriş yapabilme hakkı saplamaktadır. Ayrıca İngiltere korumasında bulunan kişilerin yabancı bir ülkede bulunurken İngiltere Konsolosluğu’ndan yardım ve koruma alabilme hakkı da bulunmaktadır. Ancak bu vatandaşlık türüne sahip olan kişiler, İngiltere vatandaşlığı (British Citizenship) da kazanmadıkça İngiltere’de yaşamak ve çalışmak hakkına otomatik olarak sahip olamazlar. Bunun yanında koruma altındaki kişilerin Avrupa Birliği tarafından İngiliz vatandaşı olarak değerlendirilmezler. Bunun için İngiltere vatandaşlığının (British Citizenship) kazanılması gerekir.

İngiltere vatandaşlığı (British Citizenship) başvurularının oldukça karmaşık olduğu başvuru yapacak olan kişilerce bilinmelidir. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanlarıyla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiliz vatandaşlığı ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2600 defa görüntülendi