image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Pasaport Verme Yetkisi Nüfus İdaresine Devredildi

Ehliyet ve yeni kimliklerin yanı sıra pasaportlarla ilgili işlemler de Emniyet Genel Müdürlüğünden Nüfus İdaresine devredildi. İngiltere vizesi almak üzere başvuru yapacak olan kişiler pasaportları yoksa artık Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden çıkartacak.

Pasaportlar

Emniyet Genel Müdürlüğünün yürütmekte olduğu pasaport, kimlik ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildi. 2 Nisan itibarıyla çipli kimlik kartları, ehliyetler ve pasaportlar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilecek.

Diplomatik pasaport sahipleri hariç tüm diğer pasaport sahiplerinin İngiltere’ye girebilmek için vize başvurusu yapması gerekir. İngiltere vizesi başvurusunda ise başvuru sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportları ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Dolayısıyla pasaporta sahip olmayan başvuru sahiplerinin kendilerine en yakın İl Emniyet Müdürlüğüne başvuru yaparak pasaport çıkartmaları gerekmekteydi. Ancak 2 Nisan itibarıyla İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler pasaportları yoksa Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü birimlerine (İlçe Nüfus Müdürlükleri) başvuru yaparak pasaportlarını çıkartabilecek.

Nüfus müdürlüklerine verilen fotoğraf, parmak izi ve imza bütün işlemler için geçerli olacak ve hepsinde kullanılabilecek. Pasaport, kimlik ve ehliyet işlemleri için ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezini arayarak veya "randevu.nvi.gov.tr" internet adresinden işlemler için randevu alınabilmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1639 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler