image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Landing Card (İniş Kartı) Dijitalleşiyor

İngiltere vizesi alarak İngiltere’ye giden AB vatandaşları dışındaki kişilerin kendileriyle ilgili basit soruları (ad, soyadı, doğum yeri, doğum tarihi vb.) cevaplandırdığı iniş kartı (landing card) uygulaması dijitalleşiyor.

Landing Card

1971’den bu yana İngiltere vizesi ile İngiltere’ye giriş yapan, AB vatandaşı olmayan yolcuların uçaktan indikten sonra, sınırdan geçmeden önce adı, soyadı, adresi, mesleği, doğum tarihi, doğum yeri, İngiltere’de ne kadar süre kalacağı gibi bilgileri içeren iniş kartını (landing card) doldurmaları gerekiyor. Bu kart uçuş esnasında ya da havalimanında sınırdan geçmeden önce bir kalemle doldurulabiliyordu. Ancak bu kartın doldurulması uygulamasında değişiklik yapıldığı İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

İçişleri Bakanlığından (Home Office) yapılan son açıklamaya göre artık iniş kartının (landing card) doldurulması uygulamasının değiştirilerek dijital olarak devam edileceği bildirildi. Yapılan açıklamada, 1971 yılından bu yana uygulanmakta olan bu sistemin her yıl yaklaşık 3.6 milyon Pounda mal olduğu ve artık çağdışı bir uygulama haline geldiği belirtildi. O nedenle eylül itibarıyla dijital iniş kartı (landing card) uygulamasına geçilecek. Bu değişikliğin hem yolcuların sınırdan geçme sürecini hızlandırması hem de güvenlik kontrollerinin yapılmaya devam edilmesine yardımcı olması umuluyor.

Göçmenlik Bakanı Brandon Lewis bu değişiklik ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sınır polisinin çağdışı kalmış evrak işleriyle uğraşmaktansa güvenliği sağlamaya ve halkı korumaya devam edebilmesi için sınır kontrolü sistemini modernleştiriyoruz. Buna ek olarak, bu değişiklik, İngiltere’ye ziyarete gelen yolcular Birleşik Krallık’a iniş yaptıklarında daha hoş bir karşılama olacak.” dedi.

İniş kartının doldurulması dahil İngiltere vizesi başvurusu öncesi ve sonrası ile alakalı işlemler için CSS Legal’in İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleriyle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.gov.uk

Bu sayfa 2887 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler