image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Brexit Anlaşması Reddedildi

Brexit Anlaşması İngiliz Parlamentosunda 202 oya karşı 432 oyla reddedildi. Anlaşmasının reddedilmesiyle İngiltere’de neredeyse son 100 yılın en büyük krizlerinden biri yaşanıyor.

Brexit Anlaşması Reddedildi

İngiltere’de Avam Kamarası’nda Başbakan Theresa May'in sunduğu Brexit Anlaşması’na karşı karar çıktı. 202 oya karşı 432 oyla reddedilen anlaşma kabul edilseydi 73 gün sonra (Mart 2019 sonunda) Avrupa Birliği'nden çıkış süreci başlayacaktı. Aralık 2020’de ise İngiltere AB'den tamamen ayrılmış olacaktı.

Anlaşmanın reddedilmesi üzerine İngiltere’de neredeyse son 100 yılın en büyük krizlerinden biri yaşanıyor. Çıkan ret kararı ile birlikte Başbakan Theresa May'e parlamentoya B planını sunması için 3 gün süre verildi. May ise oylama sonrası yaptığı konuşmada Brüksel ile yeni bir anlaşma yapılamayacağının altını çizdi.

Hükümetin düşüp tekrardan bir hükümetin kurulması için yapılacak olan güven oylamasında ise tüm muhalefetin yanı sıra Muhafazakâr Parti içindeki vekillerin de oylamada karşı oy kullanması bekleniyor.

Ankara Antlaşması Vizesi Bu Durumdan Etkilenecek Mi?

Brexit Anlaşması onaylansaydı Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları 2020 sonuna kadar devam edecek, sonrasında ise kaldırılacaktı. Ancak anlaşma parlamento tarafından kabul edilmediği için Ankara Anlaşmasının akıbetinin ne olacağı da belirsizleşti. 

AB’den çıkışın nasıl olacağı, Ankara Antlaşması Vizesi başvurularının nasıl devam edeceği, edecekse nasıl devam edeceği gibi hususlar netleştikçe web sitemizin İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünden bildiriyor olacağız. Ankara Anlaşması kapsamında başvuru yapmayı düşünen başvuru sahipleri buradan gelişmeleri takip edebilecekleri gibi CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek de detaylı bilgi alabilirler.

İngiltere vizesi ve göçmenlik mevzuatı, uygulamaları ile düzenlemelerinde uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçilebilir.

Bu sayfa 2282 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler