image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Kırmızı, Sarı ve Yeşil Listedeki Ülkeleri Güncelledi

İngiltere, 3 haftada bir korona virüsün ülkedeki vaka sayılarına etkisi, diğer ülkelerdeki vaka sayıları ve aşılanma sayılarına göre tehlike arz etmeyen ülkeleri yeşil listeye, tehlikeli olanları kırmızı listeye ve orta derece tehlike taşıyanları ise sarı listeye taşıyor ve güncellediği kararları tüm dünyaya duyuruyor.

Yeni yapılan güncellemelere göre; Fransa’da çift doz aşısını olmuş ve aşıdan 14 gün sonrasında İngiltere’ye giriş yapacaklar için artık sarı liste kuralları geçerli olacak. Sarı listeden İngiltere’ye giriş yapacakların uyması gereken kurallara buradan ulaşabilirsiniz. Bahreyn, Hindistan, Katar ve Birleşik Arap emirlikleri ise diğer sarı listeye geçen ülkeler.

Avusturya, Almanya, Letonya, Norveç Romanya ve Slovakya ise artık yeşil listede yer alıyor. Yeşil listedeki ülkelerden İngiltere’ye giriş yapacakların uyması gereken kurallara buradan ulaşabilirsiniz.

Gürcistan, Mayotte, Meksika ve Reunion kırmızı liste kurallarını uygulayacak ülkelerin arasına katılmıştır. Kırmızı listedeki ülkelerden İngiltere’ye giriş yapacakların uyması gereken kurallara buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de çift aşısını olan kişiler, henüz kırmızı listede olduğumuzdan dolayı aşı ayrıcalığından yararlanamıyorlar. Bu konuda henüz bir düzenleme olmasa da, önümüzdeki günlerde bir düzenleme beklenmekte. Aşısını olmuş kişilerin, seyahat programlarını bu kuralı göz önünde bulundurarak yapmaları faydalı olacaktır.

İngiltere, ülkeye giriş kurallarıyla ilgili açıklama yaptıkça, CSS Legal olarak bizler de gelişmeleri yakından takip ederek web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyuruyor olacağız.

İngiltere vizesi işlemlerinizle ilgili bilgi almak ve uzmanlarımızla görüşmek için ofislerimizi arayabilir, ziyaret edebilir veya sorularınız için bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Bu sayfa 2042 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler