image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Brexit Krizi Derinleşiyor!

İngiliz Parlamentosunda dün (12 Mart 2019) yapılan oylamada revize edilmiş olan Brexit Anlaşmasının tekrar reddedilmesiyle ülkede kriz büyüyor.

BREXİT

15 Ocak’ta oylanan Brexit Anlaşması, İngiliz Parlamentosunda 202 oya karşı 432 oyla reddedilmişti. Sonrasında ise İngiltere’de Brexit krizi büyümeye başlamıştı. Revize edilerek tekrardan sunulan Brexit Anlaşması, İngiliz Parlamentosunda dün (12 Mart 2019) yapılan oylamada 242 oya 391 oyla yeniden reddedildi. İkinci kez reddedilmesi ise ülkedeki krizi daha da arttırdı.

Brexit Anlaşmasının İkinci Kez Reddedilmesi Sonrası Ne Olacak?

Brexit takvimine göre 29 Mart’ta resmen AB’den ayrılması planlanan İngiltere’de anlaşmanın ikinci kez reddedilmesiyle önündeki seçenekler de krizi daha büyütecek nitelikte. Bu durumda ülkenin seçeneklerinin anlaşmasız ayrılık ya da Brexit’in ertelenmesi olduğu görülüyor.

İngiltere’nin AB’den Anlaşmasız Ayrılığı

13 Mart’ta yani bugün oylamaya sunulacak olan anlaşmasız ayrılık eğer kabul edilirse 29 Mart itibarıyla ülke AB’den çıkacak. Ancak bu şekilde bir çıkış olması sonrasında ülkede ekonomik, toplumsal, siyasi vb. krizlerin büyüyeceği konuşuluyor. Bu durumda Brexit karşıtı bakanların istifası, AB ile yapılan dış ticarette krizlerin yaşanması, toplumsal olaylar gibi birçok sonuç ortaya çıkabilir.

Brexit’in Ertelenmesi

Bir diğer seçenek olan Brexit’in ertelenmesi yoluna gidilirse yine sonuçları İngiltere açısından pek iç açıcı olmayacak. Erteleme durumunda ülke Brexitçi bakanların istifa etmesi, yeni Brexit referandumunun yapılması, erken seçim, hükümetin devrilip yeni bir hükümetle müzakerelerin devam etmesi gibi birçok krizle karşı karşıya kalabilir.

AB’den çıkışın nasıl olacağı, Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları başta olmak üzere İngiltere vizesi başvurularıyla ilgili değişikliklerin neler olacağı gibi hususlar netleştikçe web sitemizin Güncel Gelişmeler bölümünden bildiriyor olacağız. İngiltere vizesi başvurusu yapacak kişiler buradan gelişmeleri takip edebilecekleri gibi CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek de detaylı bilgi alabilir, firmamız uzmanlarının sağlayacağı profesyonel destek ile başvuru işlemlerini başlatabilirler.

İngiltere vizesi ve göçmenlik mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçilebilir.

Bu sayfa 1290 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler