image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması İmza Kampanyası

Ankara Antlaşmasında sürekli oturum izni başvurularının kaldırılması sonrası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu kararın yanlış olduğunu söyleyerek karara itiraz eden ve verilen kararın yeniden gözden geçirilmesini talep etme amaçlı bir imza kampanyası başlattı.

Ankara Antlaşması İmza Kampanyası

İngiltere İçişleri Bakanlığından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, 16 Mart 2018 tarihinden sonra sürekli oturum izni (Indefinite Leave to Remain) başvurularının yapılması durdurulmuştu. Bakanlık Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları ve uzatma başvurularının devam edeceğini ancak 4 yıllık süreç tamamlandığında başvurulabilen süresiz oturum izni (Indefinite Leave to Remain) başvurularının durdurulduğunu bildirmişti. Sürekli oturum izni başvurularının ilerleyen süreçte yapılacak olan değerlendirmeler sonrası hazırlanacak yeni düzenlemeye göre devam edip etmeyeceği, edecekse şartlarının nasıl olacağı netleşecek. Bu konuyla ilgili detayları web sitemizdeki İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler kısmındaki Ankara Antlaşması Sürekli Oturum (Indefinite) İptal!yazımızdan okuyabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamanın ardından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu karara tepki göstererek Ankara Antlaşmasında süresiz oturum izni başvurularının durdurulmasının haksız olduğuna dair bir imza kampanyası başlattı. Bu imza kampanyasında 10.000 imza toplanırsa Ankara Anlaşmasında sürekli oturumun kaldırılması konusuyla hükümet yetkilileri ilgilenecek. Kampanyada 100.000 imza toplanması halinde ise konu parlamentoya taşınacak. Bu kampanyaya destek olmak isteyen kişiler Stop unfair ILR cancellation for ECAA Agreementsayfasından imza verebilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi ve bu kampanyanın sonuçlarına dair detaylar netleştiği takdirde web sitemizin İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünden bilgilendirme yapılacaktır. Ankara Anlaşması Vizesi başvuru sahipleri, uzatma başvurusu yapacak kişiler ve süresiz oturum başvurusu yapacak olanlar bu sayfamızdan gelişmeleri takip edebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile hem Türkiye’de hem de İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. CSS Legal, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1669 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler