image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiliz Vatandaşlığı Başvuruları için İngilizce Dil Sınavları

İngiliz vatandaşlığına başvuracak olan kişiler B1 seviyesinde İngilizce dil şartını geçerliliği olan bir İngilizce dil sınavı belgesi ile kanıtlamak ve Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından geçmek zorundadırlar.

ingiliz vatandaşlığı için İngilizce sınavları

İngiltere vatandaşlığı başvurularında İngilizce bilindiği başvuru esnasında bazı İngilizce dil sınavlarından birinin belgesi sunularak gösterilebilmektedir. İngiliz vatandaşlığı başvurusu için İngilizce dil şartının sağlanması amacıyla girilebilecek olan dil sınavları; IELTS Life Skills, IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Kurumu için IELTS) veya Trinity College London’ın sınavlarıdır. IELTS Life Skills sınavından B1, IELTS for UKVI sınavının dinleme ve konuşma bölümlerinden 4.0 ya da Trinity College London’ın sınavlarından B1 seviyesinde sonuç almak İngiltere vatandaşlığı başvurusunda gerekli olan İngilizce dil şartının sağlanması için yeterli olacaktır.

B1 seviyesindeki İngilizce dil bilgisi, üniversite diplomasını İngilizce eğitim ile almış kişilerden talep edilmeyecek, bu kişiler yalnızca Life in the UK sınavından sorumlu olacaktır. Bazı kolejlerden veya eğitim kurumlarından alınmış olan sertifikalar da kişileri B1 seviyesinde İngilizce dil bilgisini kanıtlamaktan muaf tutabilecektir. Ancak İngiliz vatandaşlığına başvuracak olan herkes Life in the UK sınavından geçmek zorundadır.

Vatandaşlık başvuruları için aranan Life in the UK sınavı yalnızca Birleşik Krallık’ta uygulanan bir sınavdır. Bu sınav Birleşik Krallık’ta toplam 60 test merkezinde yapılır.  Sınav ücreti 50 sterlindir (bu fiyat değişebilir) ve sınava girebilmek için en az 3 gün öncesinden rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurusu için Life in the UK testinin en az %75 başarı ile geçilmiş olması gerekmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5411 defa görüntülendi