image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep

Gaziantep’te İngiltere Konsolosluğu bulunmamakla birlikte buradan İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler uzmanlarımızın vereceği belge listesine göre belgelerin tamamlanıp, bu belgelerin tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine müracaat etmelidirler.

İngiliz Konsolosluğu birimi bulunmayan Gaziantep’te yaşayan kişiler İngiltere’ye gitmek üzere yapacakları vize başvurularını bu şehirde bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine yapabilirler. İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için uzmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, başvuru formları İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının değerlendirilmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. 

Gaziantep’te İngiltere Konsolosluğu birimlerinden herhangi birisi bulunmamaktadır. Bulunsaydı dahi Türkiye’den yapılacak olan hiçbir İngiltere vizesi başvurusu İngiliz Konsolosluğuna yapılamamaktadır. Türkiye’de İngiltere Vizesi Başvuru Merkezlerinin bulunduğu iller şunlardır; Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Gaziantep, Bursa ve İzmir. Başvuru sahibi, hangi şehirde ikamet ediyorsa veya bu başvuru merkezlerinden en çok hangisi kişiye daha yakınsa o merkezden başvuru dosyasının önceden hazır hale getirilmiş olması sonrasında randevu alınabilecek ve vize başvurusu yapılabilecektir.

ingiltere konsolosluğu gaziantep

Gaziantep’ten İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvuruları da diğer illerden yapılan başvurular gibi İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek burada değerlendirilmektedir. Yani tüm Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğundaki vize memurları tarafından değerlendirilmektedir. Başkonsolosluk dışındaki birimler vize işlemleri ile ilgilenmemekte ve diplomatik işler ile Türkiye’de bulunan İngiliz vatandaşlarına gerekli hallerde yardım etme işlerini yürütmektedir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8408 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Gaziantep Sıkça Sorulan Soruları