image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu Adana

İngiltere vizesine Adana’dan başvuracak olan kişiler, başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa vize ödemesinin yapılıp, vize başvuru randevularının alınması sonrasında İngiltere Konsolosluğunda incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak için teslim edilebildiği İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine müracaat etmelidir.

Adana’da bulunan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi ayrıca Antalya, İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa ve Gaziantep’te de bulunmaktadır. Diğer şehirlerde olduğu gibi Adana’dan İngiltere vizesine başvuracak adaylar da vize başvuru merkezleri dışında başka yerlere başvuruda bulunamazlar. İngiltere vizesi başvurusu için randevu alınmalı ve randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde olunmalıdır.

Adana’da İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi bulunmakla birlikte beraber İngiltere Konsolosluğu bulunmamaktadır. Unutulmamalı ki; İngiltere Konsolosluğu birimleri vize başvurusunu kabul etme veya değerlendirip sonuçlandırma yetkisine sahip değildir. Yani Adana’da bir konsolosluk birimi olsaydı dahi başvuruları yine başvuru merkezi kabul edecekti. Türkiye’deki tüm İngiltere vizesi başvurularının iletildiği ve değerlendirildiği kurum ise İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğudur.

ingiltere konsolosluğu adana

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5926 defa görüntülendi

İngiltere Konsolosluğu Adana Sıkça Sorulan Soruları