image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Zorunlu Haller Dışında İngiltere’ye Giriş Yapılamayacak

Korona virüs vaka sayıları İngiltere’de hızlı bir şekilde artarken, hükümet daha sıkı önlemler aldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, halihazırda Birleşik Krallık seyahat yasağına tabi olan kırmızı liste ülkelerinden Birleşik Krallık dışında ikamet edenlerin ülkeye girişi engellenecek.

İngiltere’den yurt dışına çıkacak kişiler için ise, seyahat etme sebebi belirtmek zorunlu olacak, zorunlu haller dışında ülke dışına çıkışlar engellenecek. Limanlarda ve havaalanlarında polis denetimleri artacak ve sokağa çıkma yasağını ihlal eden kişiler evlerine dönmeye yönlendirilerek para cezasına çarptırılabilecek. Ayrıca ülke dışına çıkılması için seyahat muafiyet listesi gözden geçirilecek ve istisnai durumlar dışında ülkeden çıkmak mümkün olmayacak.

Uluslararası seyahat yasakları koyulan ve girişleri reddedilemeyen ülkelerden gelenler için 10 gün otelde kendini izole etme kuralı yine geçerli olacak ve polislerin bu konuda denetimleri arttırılacak.

İngiltere’ye bu kurallar çerçevesinde gelen kişilerin beyan etmesi gereken en önemli belge ise negatif Covid-19 test sonucu olacak. Test sonucunun yanında yolcu formunun doldurulması da zorunlu olacak. Bu belgeleri sunmayan kişiler ağır para cezalarına çarptırılarak ülkeye girişleri sağlanmayacak.

Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı) tarafından güncellenen yeni önlemlerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Seyahat kısıtlamaları, vize başvuruları ve halihazırda danışmanlığını yaptığımız dosyalarınızla ilgili ofislerimizi arayarak veya ziyaret ederek bilgi alabilir, sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizimle daima iletişimde kalabilirsiniz. 

Bu sayfa 874 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler