image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Yerleşik Statüye Başvuru Yapmayan Avrupa Birliği Vatandaşlarının İngiltere’deki Hakları Sona Erdi

Avrupa Birliği üyeliği kapsamında İngiliz ve Avrupa Birliği vatandaşı olan kişiler karşılıklı olarak serbest dolaşım, oturum, eğitim ve çalışma hakkından ekstra bir prosedür olmaksızın yararlanabiliyorlardı. Brexit gerçekleşmesiyle birlikte, bu durum ortadan kalktı ve bu haklar iptal edildi.

AB üyeliğinden ayrılan İngiltere, 31 Aralık 2020 tarihinden önce veya daha uzun süredir Birleşik Krallık’ta bulunduğunu kanıtlayabilenler için 30 Haziran 2021’e kadar yerleşik statüye başvuru hakkı tanımıştı. 30 Haziran 2021’de 24.00 itibariyle başvurular sona erdi ve artık yeni başvuru kabul edilmeyecek.

Başvurusunu yapamamış kişiler, geçerli sebep sunduğu takdirde bu tarihten sonra da başvuruda bulunabileceklerdir. (Geçerli sebeplerin olduğu linke buradan ulaşabilirsiniz.)

Başvurusunu yapmayan ve yapmadığına dair geçerli sebep sunmayan kişiler, daha önceden var olan haklarını kaybedecek ve ülkede kaçak duruma düşeceklerdir. Bu durumların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını tavsiye ederiz.

CSS Legal ekibi olarak İngiltere vizeleri alanında hizmetlerimize tüm hızıyla devam etmekteyiz. Başvuru dosyalarınızla ilgili sorularınız ve detaylı bilgi edinmek için ofislerimizi arayabilir, ziyaret edebilir ya da bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa 566 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler