image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Yeni Göçmenlik Kuralları Açıklandı: Ankara Anlaşması Vizesi Bitiyor!

İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office), geçtiğimiz günlerde 31 Aralık’ta Brexit’in gerçekleşmesiyle yaşanacak değişiklikleri ve göçmenlik mevzuatına ilişkin yeni kuralları açıkladı. 

Yayınlanan 514 sayfalık yeni kural listesine göre 31 Aralık 2020 tarihinde Brexit’in gerçekleşmesi ile yeni göçmenlik kriterleri devreye girecek ve İngiltere Ankara Anlaşması vizesi iptal olacak. Buna ek olarak, açıklanan yeni kurallar, İngiltere turist vizesi, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, İngiltere çalışma vizesi, İngiltere öğrenci vizesi gibi tüm kategorileri de kapsayacak. Bu vize kategorilerindeki yeni kurallar ise Kasım 2020 itibariyle geçerli olmaya başlayacak.

31 Aralık 2020 itibariyle Avrupa Birliği vatandaşlığı olan kişilerin İngiltere’deki serbest dolaşım hakları da ortadan kalkacak ve yeni yönetmeliğe göre bu kişilerin de yeni seyahat kurallarına uyması gerekecek.

Yapılan yeni güncellemelerden sonra, İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen ve İngiltere Ankara Antlaşması vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, CSS Legal uzmanları ile ofis telefonları ile iletişime geçerek veya ofislere gelerek detaylı bilgi alabilir ve işlemlerini başlatabilirler.

İngiltere turist vizesi, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, İngiltere çalışma vizesi, İngiltere öğrenci vizesi gibi kategorilerde başvuru yapacak kişilerin ise, yeni kurallara hakim olmadan profesyonel destek almaksızın başvuru yapmalarının riskli olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmakta. Başvuru işlemleriniz için alanında uzman kadromuzdan ofislerimize gelerek veya arayarak bilgi edinebilirsiniz.

CSS Legal ekibi olarak gelişmelerin yakın takipçisi olduğumuzu hatırlatarak, web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmanızı önemle bildiririz.

Bu sayfa 2618 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler