image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Türkiye’yi Kırmızı Listeden Çıkarmayan İngiltere’den Karantina Otellerine Zam

İngiltere Kovid-19 çerçevesinde 3 haftada bir yenilediği ve paylaştığı yeni uygulamalara göre Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmadı.

Daha önce paylaşılan değişikliklerde, ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinden 2 doz aşısını olmuş kişilere uygulanmaya başlanan 10 gün karantina muafiyetinden sonra Türk vatandaşlarından 2 doz aşısını olmuş kişiler de kendileri için yeni bir düzenleme bekliyorlardı. Ancak bu konuda da bir değişiklik yapılmadı.

Yapılan yeni değişikliklerde en dikkat ve tepki çeken kısım ise, otel karantinalarına uygulanan fahiş zam miktarı oldu. Bir kişinin 1750 Sterlin ödeyerek konakladığı otel ücreti, 2285 Sterlin’e yükselirken, aynı aileden otelde kalacak diğer 11 yaş üzerindeki kişiler için ise ücret 650 Sterlin’den 1430 Sterlin miktarına getirildi. Yeni tarifeli otel ücretlerinin 12 Ağustos 2021 itibariyle uygulanmaya başlayacağı, İçişleri Bakanlığı (Home Office) tarafından resmi web sitede duyuruldu. Karantina otel ücretlerine yine ulaşım, konaklama, 2 ile 8. gün testleri ve yemek masrafları dahil olmaktadır.

CSS Legal olarak, alınan kararların Türkiye için ne kadar önem arz ettiğinin farkındayız. En kısa sürede kırmızı listeden çıkarak, 2 doz aşısını olmuş Türk vatandaşlarının da otel karantinasından muaf olabilmesini umuyoruz.

Yeni yapılacak değişiklikleri, web sitemiz üzerinden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağımızın altını çizeriz. Vize işlemlerinizle ilgili olarak detaylı bilgi almak için ofislerimizi ziyaret edebilir veya uzmanlarımızla telefonda görüşebilirsiniz.

Bu sayfa 4077 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler