image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Türkiye’ye Müjde: İngiltere Türkiye’yi Kırmızı Listeden Çıkardı!

İngiltere hükümeti, 3 haftada bir yaptığı Covid-19 kısıtlamalarına yönelik değişikliklerin yenisini açıkladı.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps yaptığı açıklamalarda Mayıs ayından beri kırmızı listede bulunan Türkiye’nin nihayet karantina listesinden çıkarıldığını duyurdu ve otel karantinası uygulaması da böylelikle Türkiye’den İngiltere’ye gidecek kişiler için kaldırılmış oldu.

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler, kırmızı liste kurallarına göre karantina otellerinde konaklamak için 2285 Sterlin ödeme yapmak durumunda kalıyorlardı ve bu durum bir çok kişiyi oldukça zorluyordu.

Yeni alınan karara göre Türkiye’den İngiltere’ye giden kişilerin otel karantinasında kalma zorunlulukları artık yok.İngiltere henüz Türkiye'de yapılan Biontech aşısını kabul etmiyor fakat bu konuyla ilgili bir düzenleme yapılması bekleniyor. Ek olarak İngiltere'nin kabul ettiği AB, ABD ve EFTA ülkelerinden birinde çift doz aşısını olan kişiler için gitmeden 72 saat önce yaptırılması gereken PCR test zorunluluğu ve ev karantinası uygulaması da kaldırıldı. Bu konuda yapılan güncellemeler detaylandırılınca bizler de duyuruyor olacağız.

Çift doz kabul edilen aşılar ise BionTech, Astra Zeneca, Jhonson&Jhonson veya Moderna aşılarından biri olmak durumunda.

Yeni uygulama, 22 Eylül 2021 04.00 itibariyle geçerli olmaya başlayacak.

Gelişmeler geldikçe, bizler de bilgi paylaşımlarımıza devam edeceğiz…

İngiltere, Covid-19 kısıtlamalarına yönelik yeni uygulamalar paylaştıkça CSS Legal olarak web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda gerekli bilgi paylaşımlarını yapıyor olacağız. Daha önce tüm detaylarıyla paylaştığımız İngiltere’ye Seyahat Edeceklerin Takip Edeceği Adımlar ‘ın yer aldığı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa 1582 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler