image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Türkiye’den İngiltere’ye Girişte “Uygun Fiyatlı” Test Uygulaması

İngiltere’ye Türkiye’den gidenler; çift doz Biontech aşısını olmuş ve üzerinden 14 gün geçtiyse sadece 2. Gün testi satın alarak ve yolcu formu doldurarak karantinasız giriş yapabilmekteydiler. 2. Gün testlerinin ise fiyatlarındaki farklılık, dikkat çeker şekilde devam etmekte.

İngiltere Hükümeti yaptığı son güncelleme ile, geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve daha uygun fiyatlı olacağını belirttiği “Lateral Flow- Antijen” testlerini devreye soktuğunu açıkladı. Yeni kural 22 Ekim 2021 itibariyle devreye girmiş ve yolcuların bu tarih itibariyle sipariş oluşturmasına izin verilmeye başlanmıştır. 24 Ekim 2021 itibariyle ise testler kabul edilmiştir.

Home Office’in ( İçişleri Bakanlığı) web sitesinde yer alan bilgilere göre, lateral flow (antijen) testlerinin ücretleri 2. gün ve 8. gün test kiti ücretlerine göre daha uygun olacaktır. Bu konuda kişilerin, firmaları iyice araştırarak ve alternatif seçeneklerle ilerlemeleri faydalı olacaktır.

Lateral flow (antijen) testinin 2. Gün test kitinden farkı ise, test kitini tekrar firmaya kargolamıyor olmanız. Test kiti, adrese geldiğinde, paketin içinden çıkan yönlendirmeler takip edilerek sonucun fotoğrafının, referans numarası ile birlikte siteye yüklenmesi gerekmektedir.  Test siparişi verirken hükümetin onayladığı firmalardan birinden sipariş verilmesi ise önem arz etmektedir. Onaylanmış firmaların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere’de yapılan tüm güncellemelere yönelik duyuruları web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilir, İngiltere vizesi başvurularıyla ilgili uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfa 948 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler