image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tır Şoförlerine İngiltere Ambargosu!

Geçtiğimiz günlerde İngiltere Hükümeti, 10.500 kişiye geçici tır şoförlüğü vizesi verileceğini açıklamış, şoförlüğü olan kişilere ise yeni bir iş fırsatı doğduğu düşüncesi yerleşmişti.

İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın (Home Office) konuyla ilgili yapmış olduğu güncellemeye göre, Türk vatandaşı olan şoförler bu fırsattan yararlanamayacak. Çünkü yapılan güncellemede bu vize türünde en önemli şartlardan birinin İngiltere’ye vizesiz giriş yapılabiliniyor olması gerektiği duyuruldu. Başvuru şartlarına genel olarak bakıldığında ise, uluslar arası sürücü belgesinin olması (AB, AEA veya İsviçre lisansına sahip olmak), İş, Enerji ve Endüstriyel Strateji Departmanı (BEIS) tarafından alınmış HGV yakıt sürücülüğüne dair onay mektubu ve 1 Ekim ile 15 Ekim 2021 tarihleri arasında Birleşik Krallık’a varmış olmak.

Başvuruya uygun kişiler, geçerli bir uluslar arası pasaport, EEA lisansı ve akreditasyonu ile BEIS’ten alınan onay mektuplarını sınır kapısındaki görevliye göstererek İngiltere’ye giriş yapabileceklerdir. Kurallara uygunluk gösterildiği takdirde ise şoförlerin 31 Mart 2022 tarihine kadar vizeleri olacaktır.

İngiltere vizeleri ve İngiltere’deki seyahat kısıtlamalarına ilişkin güncel bilgiler için bizi web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilir, başvurunuzla ilgili detaylı bilgi almak için uzmanlarımızla ofislerimizi arayarak ya da ziyaret ederek görüşebilirsiniz.

Kaynak: https://www.gov.uk/guidance/concession-for-temporary-leave-to-allow-employment-as-hgv-fuel-drivers

Bu sayfa 2457 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler