image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Londra Bölgesi’nde Polis Kaydı Durduruldu

Londra Polis Teşkilatı yaptığı açıklamada, Londra’daki korona virüs vakalarının artışına bağlı olarak geçici bir süreliğine polis kaydı uygulamasının kaldırıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada uygulamanın şimdilik sadece Londra bölgesi ve OVRO biriminde polis kaydı yaptıracaklara yönelik geçerli olduğu belirtildi. Bu duruma bağlı olarak, Londra bölgesinde olan kişiler polis kaydı yaptıramadıkları için pasaport kontrollerinde bir sorun yaşamayacaklar. 

Özellikle Ankara Anlaşması vizesi ile İngiltere’de yeni bir yaşam için giden kişiler, polis kaydı için uzun süreler beklemek zorunda kalıyor ve kişiler oldukça zor durumlar yaşıyordu. Bu uygulamaya göre polis kaydı yapılamadığı için cezai bir işlem uygulanmayacağı ve daha önceden randevu alan kişilerim randevularının ise iptal edildiği ve bu yönde mail gideceği duyuruldu.  Bu karar ile, vakaların en yoğun olduğu Londra bölgesinde polis kaydı gelmediği için beklemek zorunda kalınmayacak, kişiler İngiltere dışına da çıkabilecek, ülkeye dönüşte de bir sorun  yaşamayacaklar. 

Kaynak: https://www.met.police.uk/advice/advice-and-information/ov/registering-overseas-visitor/

Bu sayfa 1505 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler