image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Seyahatte Test Zorunluluğu Kalktı!

Covid-19 salgını süresince bir çok seyahat kısıtlaması kuralı getiren İngiltere, artık salgına yönelik yolculuk kurallarında test zorunluluklarını kaldırıyor.

Artık İngiltere’ye seyahat edecek tam aşılı kişiler, PCR test ile 2. ve 8. gün test zorunluluklarından ve karantina kurallarından muaf olacaklardır.

11 Şubat 2022 itibariyle çift doz aşısını olmuş kişiler aşı sertifikaları ve yolcu bilgi formlarıyla İngiltere’ye giriş yapabilecekler. Aşısı olmayan kişiler ise, İngiltere’ye varıştan 48 saat önce PCR test yaptıracak ve varıştan sonraki 2. gününde yapılmak üzere kısa sürede sonuçlanan Lateral Flow Test siparişi verecek ve yolcu bilgi formunda sipariş bilgilerini belirteceklerdir.

Böylelikle İngiltere, kısıtlamaların çoğunluğunu kaldıran ve normal yaşama dönen sayılı ülkelerin başına adını yazdırmış bulunmaktadır. Buna bağlı olarak, İngiltere Konsolosluğu, vize başvurularında yaşanan yoğun talep doğrultusunda başvuru sahiplerinin mağduriyet yaşamaması için vize randevuları ile seyahat tarihlerinin arasında yeterli zaman aralığı olması gerektiğini belirtmiş, turist vizelerinin açıklanma sürelerinin 3-12 haftayı bulduğunun altını çizmiştir.

Bizler de müşterilerimizin mağdur olmamaları adına gerekli hatırlatmaları kendilerine yaparak, randevularımızı gerekli zamanı göze alarak programlamaktayız.

İngiltere vizesi ve vize reddine itiraz başvurular, için uzmanlarımızla iletişime geçerek  detaylı bilgi alabilir, bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa 710 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler