image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Seyahatte Karantina Dönemi Bitiyor!

Covid-19 salgını sebebiyle birçok ülkeye uçuş yasağı kararı alınmış ve hayat durma aşamasına gelmişti. Tedbirlere uygun hareket edilerek kontrol altına alınan corona virüs, yerini artık normalleşme sürecine bırakıyor.

Geçtiğimiz hafta İngiltere, ülke dışından gelecek kişileri ilgilendiren önemli kararlar açıklamıştı. Türkiye’den gelen yabancı kişilerin İngiltere’ye seyahatlerinde 14 gün karantina (self isolate) kararından muaf tutulmuştu. Yeni açıklanan karara göre ise, 10 Temmuz 2020 itibariyle 60’dan fazla Avrupa ülkesinden gelen kişiler de 14 gün karantina (self-isolate) uygulamasından muaf tutulacak ve rahatlıkla İngiltere’yi kısa süreli de olsa ziyaret edebilecekler. Karantina uygulamasından muaf tutulan ülkelerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere hükümetinin aldığı bu karar, 14 günden az süreliğine İngiltere’ye turistik ziyarette bulunacak kişilerin vize başvurusu yaparken yaşayacakları endişeyi de ortadan kaldırmış oldu.

Değerli müşterilerimizin İngiltere vizesi ve Ankara Anlaşması vizesi başvuruları için yaşanacak yoğunluğun göz önünde bulundurarak işlemlerine hızlıca başlaması ve/veya devam etmeleri, eksik evrakları tamamlamaları ve güncellenmesi gereken dokümanları toparlamalarında fayda bulunmakta.

Süreç ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve güncel bilgi paylaşımlarından haberdar olmak için ofislerimize gelebilir, telefon edebilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1456 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler