image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Girişlerde Uygulanan Test ve İzole Olma Zorunluluğu Kaldırıldı!

Dünya genelinde Covid-19 salgınının güçlü bir varyantı olarak ortaya çıkan Omicron vakalarındaki artış ile, karantina ve kısıtlamaların yeniden geleceği yönünde endişeleniliyordu.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un bugün yaptığı son dakika açıklaması ile, İngiltere’ye girişlerde yapılan PCR test zorunluluğu ve 2. gün test sonucunu evde izole olarak bekleme uygulaması kaldırıldı.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps’in yaptığı açıklamaya göre;

  1. Çift doz aşı olmuş ve 18 yaşından küçük kişiler 7 Ocak Cuma günü 04.00 itibariyle İngiltere seyahati öncesinde PCR test yaptırmak zorunda olmayacak. Ve 2. gün testinin sonucunu kendilerini izole ederek bekleme zorunlulukları ortadan kalkacak.
  2. 9 Ocak Pazar 04.00 itibariyle 18 yaşından küçük ve İngiltere’ye çift doz aşı olarak giriş yapan HERKESİN, yanal akış testi olan ve kısa sürede sonuçlanan testlerden (Lateral Flow Test) yapmaları yeterli olacak ve kendilerini izole etmeleri gerekmeyecek.

 

Yapılan açıklama ile İngiltere’ye yolculuk için hazırlanan kişilerin herhangi bir karantina ya da kendini izole etme zorunluluğu olmadıklarını tekrar hatırlatmamızda fayda bulunmaktadır.

İngiltere’ye seyahatlere ilişkin en güncel bilgilere web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bu sayfa 1263 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler