image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Girişlerde Kurallar Değişti

Trafik lambası uygulamasını kaldırmasının ardından aşılı ve aşısız gelenlere yönelik uyguladığı karantina kurallarında değişikliğe gitmişti.

Otel karantinasının kaldırılmasının ardından Türkiye’de yapılan aşıların kabul edilmesiyle, İngiltere’ye giriş yapacak kişiler asi kartlarını gösteriyorlardı.

22 Kasım 2021 itibariyle Türkiye’de çift doz Sinovac ya da Biontech aşısı olmuş kişiler, ülkeden çıkış yapmadan aşı sertifikası, Avrupa Birliği Dijital Kovid Sertifikası (EUDCC) ya da buna eş değer bir doküman göstermekle sorumlu olacaklar.

Türkiye’de yaşayan kişiler, aşı sertifikasını e-nabız uygulaması üzerinden oluşturarak telefonlarına indirebilir ya da kopyasını bastırarak havalimanında yetkililere sunabilirler.

Sertifikanın üzerinde yer alması gereken bilgiler:

  1. İsim ve soy isim
  2. Doğum tarihi
  3. Aşı üreticisinin ismi ve markası
  4. Her doz için aşı tarihi
  5. Aşının yapıldığı ülke veya bölge

Sonuç olarak, Türkiye’de aşı olmuş ve İngiltere’ye herhangi bir sebeple giriş yapacak kişiler, aşı sertifikası, yolcu bilgilendirme formu ve 2. gün test kitlerini sipariş ettiklerine dair belgeyi seyahat öncesi yanlarında bulundurmak zorunda olacaklardır.

Seyahat kısıtlamaları ve İngiltere’de yaşanan tüm gelişmelere yönelik güncel gelişmelerden haberdar olmak için uzmanlarımızla iletişime geçebilir, sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.gov.uk/guidance/countries-with-approved-covid-19-vaccination-programmes-and-proof-of-vaccination

 

Bu sayfa 795 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler