image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’ye Girişlerde 2. Gün Test Sonucu İzole Olarak Beklenecek

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bugün yaptığı açıklama ile İngiltere’ye yurt dışından gelen kişilerin 2. Gün test sonuçlarını evde ya da kalacakları otelde izole olacak şekilde bekleme zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Covid 19 salgını sebebiyle uyguladığı trafik lambası uygulamasını geçtiğimiz aylarda sonlandıran İngiltere, virüsün yeni çıkan varyantına karşı önlem almak için bazı ülkeleri yine kırmızı liste uygulamasından sorumlu hale getirdi. Bu ülkeler bugün itibariyle şu şekilde: Güney Afrika, Botswana, Eswatini, Lesotho, Namibia ve Zimbabwe.

Kırmızı listeye alınan ülkelerden İngiltere’ye giren kişiler yine otel karantinasına girecek ve 10 gün boyunca kendilerini izole etmek zorunda olacaklar.

İngiltere’de de 2 kişide rastlanan Omicron varyantına sahip kişilerin karantinaya alındıklarını bildiren Johnson, kapalı alanlarda da (toplu taşıma ve dükkanlarda) maske zorunluluğunun geri getirileceğini duyurdu.

Türkiye’den İngiltere’ye gelişlerde herhangi bir karantina zorunluluğu bulunmamaktadır. İngiltere’ye gelecek kişiler, yine normal seyahat kurallarına bağlı olarak yolcu bilgi formu dolduracak, 2. Gün test kiti siparişi verecek ve aşı pasaportu ile ülkeye giriş yapabileceklerdir. Yeni kurala göre belirtilen farklılık, 2. Gün test sonucunun geleceği güne kadar konaklanacak yerde izole edilme şartının getirilmesidir. Test sonuçları 1 ya da 2 gün gibi kısa sürelerde kişilerin mail adreslerine gelecek ve izole olma durumu sonlandırılabilecektir.

Bu sayfa 1324 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler