image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’den Çıkış Yasaklanıyor

İngiltere hükümeti korona virüs salgınına karşı sıkı önlemler almaya devam ediyor. Dün yapılan yeni açıklamaya göre, İngiltere ülkeden çıkış yapacak kişilerin geçerli bir mazereti (eğitim, çocuk bakımı, sağlık durumları, iş ziyareti, yasal zorunluluklar, düğün ve cenaze vb.) olmadığı sürece, 5 bin Sterlin para cezasına çarptırılacaklar.

Yeni alınan kararlar doğrultusunda, ülkeden çıkış yasağı haziran sonuna kadar uzatılacak. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan yol haritasında ise 17 Mayıs’ta uçuşlar açılacak ve kısıtlamalar gevşetilecekti. 29 Mart Pazartesi günü yürürlüğe girecek yeni kararda, Avrupa’da aşılamanın yavaş ilerlemesi ve vaka sayılarındaki artışa dikkat çeken Başbakan Boris Johnson, ülkeyi üçüncü dalgadan korumak için bu kararın alınmasının yerinde olduğunu belirtti.

Perşembe günü parlamentoda oylanarak, pazartesi günü yürürlüğe sokulması beklenen yeni kararların ardından, İngiltere’den turistik ziyaretle çıkış yasaklanmış olacak. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz haftalarda korona virüsle mücadele kapsamında açıklanan yol haritasında 12 Nisan ve 17 Mayıs tarihleri dükkanların, kuaförlerin ve restoranların açılacağı, küçük grupların dışarıda ve kapalı mekanlarda toplanabilecekleri tarihlerdi. Bu konuda bir değişiklik şimdilik görülmüyor ve İngiltere’de sosyalleşme ve ticari hayat yavaş yavaş normalleşme seyrine giriyor.

Alınan yeni kararlar, ülkedeki salgının gidişatına göre yeniden güncellenebilecektir. CSS Legal ekibi olarak gündemi takip ederek web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşımlarımızı yapmaya devam edeceğimizi önemle bildiririz.

CSS Legal uzmanları, İngiltere vizeleri ve vize reddine itiraz etme noktasında hız kesmeden hizmetlerine devam etmektedir. Güncel gelişmeler için web sitemiz veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip edebilir, başvuru dosyanızla ilgili detaylı bilgi edinmek için ofislerimizi arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 1007 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler