image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Yeni Vize Yürürlüğe Girdi: “Innovator Founder Visa”

İngiltere Hükümeti dün yeni bir vizenin yürürlüğe girdiğini duyurdu ve bugün Home Office resmi web sitesinde vize içeriğiyle ilgili detaylar açıklandı.

Yenilikçi Kurucu vize olarak da tanımlayabileceğimiz bu vize, İngiltere’de iş kurmak isteyen girişimciler için yeni bir fırsat doğuruyor. Bu vize türünün en önemli özelliği ise minimum sermaye miktarının olmamasının yanında, İngiltere Ankara Anlaşması vizesindeki gibi başvuru sahiplerinin İngiltere’de yapacakları iş fikriyle ilgili bir iş planı hazırlamak zorunda olmasıdır.

Vize içeriğine bakacak olursak, başvuru yapacak kişiler, bu vizeye zaten var olan bir şirket üzerinden başvuramazlar. Tamamen yeni bir iş fikri üzerinden yapılacak başvuruda iş fikrinin yenilikçi, büyüme potansiyeli olan, ulusal ve uluslararası alanda büyümeyi içeren ve istihdam sağlayacak bir vaadi bulunması gerekmektedir. Bunlara ek olarak başvuru sahibinin B2 seviyede İngilizce’yi yazabilmesi, konuşabilmesi, okuyabilmesi ve anlayabilmesi beklenmektedir. 

Başvuru sahiplerinin bu vizeye başvuru yaparken yenilikçi iş fikirlerinin İngiltere’de bir kuruluş tarafından onaylanması gerekmektedir. Bu kuruluşların hangileri olduğuna bu linkten ulaşabilirsiniz. Başvuru başarılı olduğunda, vize 3 yıl olarak verilmekte fakat her yıl çalışmalarınızın devamlılığı bu kuruluşun kontrolünden geçmeli ve yeni bir onay almanız gerekmektedir. Bu kuruluş onay vermediği taktirde vizeniz geçersiz sayılacak ve ülkenize geri dönmeniz gerekecektir. 3 yılın sonunda her şey yolunda gittiğinde ise süresiz oturum izni almaya hak kazanılacaktır. 

“Innovator Founder” vizesi için başvuruda bulunmak isteyen müşterilerimiz başvuru ücretleri, diğer aile fertleri için ödenmesi gereken vize harç bedelleri ve diğer tüm prosedürler için ofislerimizi arayarak uzmanlarımızdan detaylı bilgi edinebilir, sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize ulaşabilirler.

Bu sayfa 1373 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler