image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Yasaklar Kalkıyor!

Geçtiğimiz yılın mart ayından beri tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sebebiyle tüm ülkelerde olduğu gibi, İngiltere’de de pek çok önlem alınmıştı.

Günlük vaka sayılarının artması ve önüne geçilemez hale gelmesi; market, hastane ve eczaneler gibi zorunlu ihtiyaç dışında kalan neredeyse tüm sektörleri sekteye uğratmış, sosyal yaşam bitme noktasına gelmişti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, korona virüs önlemlerine katı bir şekilde uyulması halinde, 8 Mart itibariyle uygulanabilecek yeni bir normalleşme haritası çıkardı. Bu planlamaya göre 8 Mart’ta tüm okullar daha geniş yüz maskesi kullanımıyla açılabilecek.

29 Mart tarihi geldiğinde ise rahatlama biraz daha artarak, park ve bahçelerde 6 kişiye veya 2 haneye kadar olan gruplar toplanabilecek.

12 Nisan tarihi ise sosyal yaşam ve özel sektörün rahatlayacağı önemli bir tarih olarak gösteriliyor. Açıklanan yeni planlamada mağazalar, kuaförler, spor salonlarının bu tarihte yeniden açılabileceği duyuruldu. Uluslar arası turistik seyahat kısıtlamalarına yönelik ise bu tarihte normalleşme adımı atılabileceği belirtildi.

17 Mayıs’tan itibaren ise, kapalı mekanlarda 6 kişilik grupların veya 2 hane insanlarının toplanmaya başlayabileceği duyuruldu. Sinemalar, müzeler, oteller, konserler ve spor etkinlikleri bu tarihten itibaren aktifleşebilecek ve grup toplanmaları 30 kişiye kadar çıkabilecek.

21 Haziran tarihi ise planlamanın son adımı olarak gösterilmekte. Bu tarih İngiltere’de, artık sosyal temas üzerindeki tüm yasal sınırların kaldırıldığı ve ekonominin tamamen eskiye dönebileceği zaman dilimi olacak.

Açıklanan yeni planlama, aşı uygulamasının başarılı olması, önlemlere her zaman sıkı bir şekilde uyulması, yeni varyantların değerlendirilmesi ve salgının sağlık sistemi üzerinde yeni bir baskı oluşturabilecek zorlayıcı seviyenin altında olması durumunda uygulanabilecek.

CSS Legal uzmanları, İngiltere vizeleri ve vize reddine itiraz etme noktasında hız kesmeden hizmetlerine devam etmektedir. Güncel gelişmeler için web sitemiz veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip edebilir, başvuru dosyanızla ilgili detaylı bilgi edinmek için ofislerimizi arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfa 885 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler