image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Kırmızı Liste Yasağı Kalktı!

İngiltere Hükümeti, pandemi sebebiyle uyguladığı trafik lambası uygulamasını kademeli bir şekilde güncelleyerek ülkelerin uyması gereken kuralları değiştiriyordu.

Bugün yapılan son açıklamaya göre İngiltere otel karantinası uyguladığı kırmızı listede yer alan son 7 ülkeyi de kırmızı listeden çıkardı ve kırmızı liste uygulaması artık son bulmuş oldu. Yeni uygulama Ulaştırma Bakanı Grant Shapps’ın Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre 1 Kasım 2021’de 04.00 itibariyle geçerli olacak.

Shapps, yaptığı açıklamada, kırmızı liste uygulamasını halk sağlığını korumak amacıyla tamamen kaldırmadıklarının altını çizerek, ülkeleri vaka durumlarına göre tekrar bu listeye alabileceklerini belirtti.

Son yapılan değişiklikle birlikte İngiltere’ye seyahatte karantina uygulamasına maruz kalmamak için İngiltere’nin kabul ettiği aşılardan (Biontech, Astra Zeneca, Jhonson & Jhonson ve Moderna) birini çift doz olup, üzerinden 14 gün geçmesini beklemek,  aşı sertifikası oluşturmak, 2. gün test kiti satın almak ve konaklanacak yere kargolamak, yolcu formu doldurmak yeterli olacaktır. Aşı olmayan kişiler ise, 10 gün ev karantinasına girecek, 2. ve 8. gün test kiti satın alacak, isteğe bağlı olarak 5. Gün test kiti satın alarak karantinayı erken sonlandırabileceklerdir.

İngiltere’de yaşanan tüm güncellemelere yönelik takibimizi dikkatle sürdürüyor, gelişmeleri web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurmaya devam ediyoruz. Detaylı bilgi almak ve uzmanlarımızla görüşmek isteyen müşterilerimiz CSS Legal ofislerini arayabilir ya da ziyaret edebilirler.

Bu sayfa 551 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler